Frequently Asked Questions¶
Co to jest Satori Playground?
Kontynuacja świetlanej tradycji Athina Playground. W skrócie: od paru lat używaliśmy systemu typu online judge na zawodach programistycznych oraz na naszych zajęciach. Playground stał jako miejsce, gdzie testowaliśmy nowe funkcje, a studenci mogli sobie ćwiczyć na zadaniach ze starych zawodów. Z czasem o konta zaczęli prosić ludzie z reszty Polski i tak jakoś zostało... Od 2011 roku mamy nowy system o wdzięcznej nazwie Satori (link, ewentualnie link). System wciąż się tworzy, ale wygląda na to, że w zarysach działa.
Chcę mieć dostęp do Playgrounda, żeby poćwiczyć sobie programowanie na waszych wspaniałych zadaniach! Mogę?
Tak! Musisz tylko zrobić następujące rzeczy:
- Założyć konto w systemie Satori. No, chyba że jesteś naszym studentem/uczniem i już je masz.
- W profilu użytkownika (User profile na głównej stronie) ustawić pole Affiliation. W sensie wpisać tam, skąd jesteś (nazwa uczelni/szkoły) Chyba że jesteś naszym studentem/uczniem i już je wcześniej ustawiłeś.
- Na stronie głównej wybrać Select contest i kliknąć Apply przy nazwie “Satori Playground”. I poczekać na akceptację.
Skąd biorą się zadania na Playground i czemu mają na stronie głównej inne literki niż w treści?
Są to zadania z Uniwersyteckich Zawodów Informatycznych, zwanych potocznie UZI – naszych wewnętrznych eliminacji do Mistrzostw Polski oraz zawodów ACM ICPC. Literek po prostu nie chciało nam się zmieniać. A starsze zadania (na chwilę obecną – większość) mają zamiast treści tylko pliki PDF, jako że pochodzą z czasów Athiny.
A mogę wchodzić do innych przedmiotów? Zawodów? W inne miejsca systemu?
Odradzamy aplikowanie do innych contestów – są to na ogół przedmioty dla naszych studentów, i tak nie możesz otrzymać dostępu, a odrzucanie Cię to dla nas dodatkowe klikanie. Wprost uwielbiamy, jak ktoś nam przysparza pracy...
Nie próbuj też celowo testować/obciążać/wystawiać na próbę naszego systemu. Pamiętaj, że jesteś tu gościem. A jeśli przypadkiem uda Ci się wejść gdzieś, gdzie nie powinno Cię być, znaczy to, że... ekhm... coś skopaliśmy. Zdarza się :) W takim wypadku będziemy wdzięczni za powiadomienie nas o tym, i nawet nie będziemy za bardzo krzyczeć.
System rzucił mi wyjątkiem! Ratunku!
U nas działa...a nie, sorry. Nam też tak robi. Czasem. Powiadom nas o tym, jesli możesz:
System jest brzydki, powolny i niewygodny!
Konstruktywne uwagi odnośnie poprawiania systemu można zgłaszać na ten sam adres.
Jakie są limity pamięciowe na zadania?
W starych zadaniach mamy trochę bałaganu...ale typowo nie powinno być mniej niż 256MB. Nie ma osobnego limitu na stos.
Jakie są opcje kompilacji?
Odsyłamy tutaj.
Miałem konto na Athina Playground, zrobiłem wszystkie zadania, a tutaj muszę zaczynać od zera. Czy mogę dostać z powrotem moje submity?
Meret, daj spokój. Przeniesienie submitów wymagałoby od nas ręcznego łączenia kont z Athina Playground i Satori. Tego nie chce nam się robić. Ale jeśli napiszesz do nas i podasz swój login, dostaniesz paczkę ze swoimi kodami ze starego Playgrounda.
Niektórych zadań z UZI nie ma!
Były zbugowane. Zrzućmy na to zasłonę milczenia.
Miałem OK, a teraz mam TLE! Dlaczego?
Ustawiliśmy limity czasowe automatycznie, “na oko”. Mogą być za surowe, ewentualnie zbyt łagodne. Będziemy wdzięczni za powiadomienie nas o tym.
Kto za to wszystko odpowiada?
Cała kupa ludzi ;) Autorzy systemu Satori:
Bartosz Walczak, Grzegorz Gutowski, Grzegorz Herman, Lech Duraj, Kamil Kraszewski, Marek Wróbel.
Autorzy i pomysłodawcy zadań:
Przemysław Broniek, Iwona Cieślik, Lech Duraj, Paweł Gawrychowski, Grzegorz Gutowski, Grzegorz Herman, Witold Jarnicki, Jan Jeżabek, Mateusz Juda, Kamil Kloch, Tomasz Kociumaka, Tomasz Krawczyk, Grzegorz Matecki, Alan Meller, Arkadiusz Pawlik, Andrzej Pezarski, Adam Roman, Bartosz Walczak, Michał Zmarz, Mikolaj Zalewski, Maciej Żenczykowski.
Dzięki!